Zum Inhalt springen

Brygida Helbig przedstawia: Grażyna Lutosławska „Bajki od rzeczy“.

Brygida Helbig przedstawia: Grażyna Lutosławska "Bajki od rzeczy".

„Co się stanie, gdy but prawy pokłóci się z butem lewym? Albo gdy telefon zakocha się w sznurku? Jak się potoczą losy guzika, który nie traci nadziei i nieco przesadnie kłótliwych garnków? Bajki od rzeczy Grażyny Lutosławskiej to bajki z podwójnym dnem. Dla dzieci, ale i dla dorosłych. Autorka pisze o rzeczach małych i dużych, potrzebnych i już niepotrzebnych, których historie odsłaniają prawdę o świecie – to, co filozofowie zwykli nazywać istotą rzeczy.“

 

„Grażyna Lutosławska jest poetką codzienności. W jej bajkowej prozie rzeczywistości rosną skrzydła.“ Agata Tuszyńska

 

O rzeczach codziennych z Grażyną Lutosławską rozmawiają Brygida Helbig i Agnieszka Kowaluk.

 

Rozmowa odbędzie się tylko w języku polskim. Wstęp: 4 euro

 

https://teatrnn.pl/wydawnictwo/lutoslawska-grazyna-bajki-od-rzeczy/

 

Grażyna Lutosławska (lutoslawska.teatrnn.pl) – dziennikarka radiowa, pisarka, autorka słuchowisk radiowych, książek dla dzieci, sztuk teatralnych, esejów, tekstów piosenek, wykładowczyni, moderatorka wydarzeń kulturalnych. Urodziła się 14 września 1964 roku w Siedlcach. Ukończyła Wydział Filozofii UMCS. Od 1988 roku jest związana z Polskim Radiem Lublin.

 

Brygida Helbig – pisarka i literaturoznawczyni, mieszka w Berlinie. Autorka m.in. powieści „Inna od siebie“, „Niebko“ i „Enerdowce i inne ludzie“, nominowanych do nagrody NIKE. Profesorka Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum w Słubicach, związana także z Uniwersytem Humboldtów w Berlinie.

 

Agnieszka Kowaluk – wychowala sie we wschodniej Polsce, ukonczyla germanistyke na uniwersytecie Warszawskim. Tłumaczka literatury niemieckojęzycznej (m. in. Elfriede Jelinek, Wolfgang Herrndorf), autorka. W 2014 roku ukazała się w Niemczech jej ksiażka „Du bist so deutsch!“ [Jesteś taka niemiecka], zainspirowana kolumną „Mein Deutschland“ w Süddeutsche Zeitung. Na kursach integracyjnych uczy niemieckiego imigrantów, w tym uchodźców. W ramach serii „Gut gepolt!“ prezentuje literaturę polską w Monachium, gdzie mieszka od 20 lat.

Symbol News-Alert

Bleiben Sie informiert!

Mit dem kostenlosen Bestellen unseres Newsletters willigen Sie in unsere Datenschutzerklärung ein. Sie können sich jederzeit austragen.